Lelkem szottya

Terhesség, vetélés, PCOS

Policisztás petefészek szindrómát állapítottak meg tavaly áprilisban. Állítólag ezzel nehéz teherbe esni. Nekem elsőre sikerült. Szerencsés vagyok, igaz? Aztán beteg lett a baba és a terhesség megszakadt. A PCOS egy igen rémisztő nevű „betegség”, de inkább állapotnak tekintem. Tavaly megijedtem tőle, aztán felvettem vele a harcot. Később már úgy mondtam, hogy együttműködöm vele. Sok esetben… Tovább »

10 tipp, hogy mégis van remény!

Mostanában sokszor voltam bánatos, de még így is kevesebbszer, mint lehetne. Mert van stratégiám a bánat ellen, amit igyekszem tudatosan alkalmazni. Néha bejön. Összegyűjtök néhány tippet, gondolatot, amiket tudatosan vetek be, mikor érzem, hogy elönt a babám hiánya, eltölt az irigység, beborít a nagy fekete felhő. 1. Ha látok egy várandós nőt tudatosan nézem és… Tovább »

Legális-e gyászolni egy pár hetes magzatot?

  A gyász nem egy népszerű téma. Mindenki mellébeszél, elkerüli, meg nem történtté teszi, és hagyja, hogy belülről élve megzabálja. A társadalom nem igazán fogadja el a gyász létezését, pláne ha csak egy aprócska, meg nem született testet gyászol a család. A témát ez a cikk ihlette. És annak is az a gondolata, hogy a… Tovább »

9. rész – Az üres méhem és a babám egy darab papíron

Egy vetélés után 4 hét múlva kell kontroll vizsgálatra menni, mikor a doktor ellenőrzi, hogy minden rendbe van-e odabent. Ezen túl tájékoztat a jövőbeli lehetőségekről, és a kezedbe adja a szövettani eredményt. Ezen én tegnap estem át, és olyan volt mintha minden bevarasodott sebem egyesével szakítottak volna fel. Nincs baj. A méhem szépen zsugorodik, nincsenek… Tovább »

Együtt a gyászban – így segíts a szerettednek

Egy veszteség átélése, a gyász folyamata nem csak arra vonatkozik, aki konkrétan átéli, hanem a környezetére is. Én aggódó szemmel figyeltem a barátaimat, családomat, mert sokszor láttam, hogy nem tudják, mit kezdjenek velem. Ez olyan tesze-tosza, kicsit kínos szituációkat szül, pedig az őszinteség ekkor is megoldás. Mit tehet a gyászoló családja, baráti köre? Hogyan segítse… Tovább »

A vetélés utáni mindennapok

Hogyan lehet a mindennapokba visszarázódni ilyen tragédia után? Mit gondolsz, egész nap sírni kell vagy utálkozni, az embereket elkerülni? Vagy épp ellenkezőleg: azt mondani, hogy minden rendben van és mosolyogni? Nekem valahol a kettő között van az utam. Szeretném elmesélni, hogyan telik egy napon. Hogyan telik mindazok után, ami történt. Mert nyilvánvaló, hogy az élet… Tovább »

10 tipp, ami segíti a veszteség feldolgozását

Épp egy hónapja feküdtem be a kórházba a terhesség megszakításra. Azelőtt 1,5 héttel vette életem az eddigi legnagyobb fordulatát, mikor közölték, hogy a 22 hetes magzatunk nagyon beteg. Ez az emberrel előfordulható legnagyobb tragédiák között van számon tartva, de számomra mégsem az. Kíváncsi vagy, hogy csináltam?   Szeretném összefoglalni önmagam és a ti számotokra is,… Tovább »

Most nagyon rossz ember vagyok, de legalább tudom!

Észrevettem, hogy rossz vagyok, hogy gonosz vagyok, mert dühös vagyok. Én, aki annyit dolgozom magamon és próbálok nap mint nap fejlődni, egyszerűen csak érlelgetem magamba ezt a dühöt, amit rávetítek olyanokra, akik nem is érdemlik meg. Sok dolog miatt nem vagyok dühös. Hiába kellett elengedni a babát, végigélni ezt a sok fájdalmat lelki és testi… Tovább »

8. rész – Apokalipszis után: nincs gyerek, de van élet!

Az előző bejegyzéseimben elmeséltem a várandósság utolsó heteit, a búcsúzást, a szülést. Vége volt hivatalosan is, és valahogy folytatni kellett a mindennapokat. Eleinte a mindennapok ijesztőnek tűntek, aztán megembereltem magam: bizony vissza kell térni! A kórházból kijőve vártam a letargiát. A gyászt. Azt olvastam, hogy ez lesz, meg kell történnie. Úgy vettem ki mások szavaiból,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!